متخصص فیلمبرداری و عکسبرداری صنعتی در ایران

فیلمبرداری صنعتی ( Industrial Filming ) و کاربردهای آن در صنعت

فیلمبرداری صنعتی

فیلمبرداری صنعتی برای نشان دادن و معرفی محصولات ، کارخانه ها و کارگاه های تولیدی ساخته می شوند . هدف از ساخت این نوع فیلم ها نشان دادن کیفیت تولید کالا و برجسته سازی نکات مثبت آن برای افرادی است که امکان بازدید از کارخانه برایشان فراهم نیست. فیلمبرداران در بهبود روند تولید فیلم های صنعتی نقش به سزایی دارند.

فیلمبرداری صنعتی به طور کلی فعالیتی است که طی آن تصاویری برای تبلیغ محصول یا کالایی خاص ساخته می شود ، شاید عنوان تصویرسازی برای تبلیغات تجاری را می توان به عنوان جایگزین در زبان فارسی مورد استفاده قرار داد ولی ما در این مقاله از همان واژه فیلمبرداری صنعتی بهره جسته ایم.

فیلمبرداری صنعتی

فیلم صنعتی معرفی شرکت ها و خدمات ، پخش در همایش ها و سمینار ها ، نمایشگاه ها … یکی از ضروری ترین اقلام مورد نیاز تبلیغاتی شرکت ها ، داشتن فیلم تبلیغاتی است. با در اختیار داشتن یک فیلم کوتاه تبلیغاتی (۵ تا ۱۵ دقیقه) میتوانید در کمترین زمان و به بهترین نحو ، خدمات موسسه و شرکت خود را به مخاطبانتان معرفی نمایید. چه در نمایشگاه باشید ، چه در محل شرکت خود و چه در مسافرت های خارجی ، فرقی نمی کند. بهترین ابزار تبلیغاتی شما در اختیارتان است.

سازمان ها و موسسات برای ارائه گزارش سالیانه به سهام داران در مجامع عمومی اقدام به ساخت فیلم می نمایند. این روش یکی از بهترین راه ها برای ارائه گزارش های مالی در فضایی جدید و تاثیرگذار می باشد.

امروزه با توجه به وسعت و اثربخشی رسانه های بصری در میان مخاطبان، رسانه ها نقش بسزایی در تبلیغات ایفا می‌کنند. درمیان انواع روش‌های تبلیغاتی، تیزرها به دلیل استفاده همزمان از جلوه‌های صوتی و تصویری اثربخشی بیشتری در جلب مخاطب دارند.از این جهت ساخت تیزرها، نقش مهمی در معرفی موثر کسب و کار دارد. ارائه یک تیزر صنعتی حرفه ای با توجه به رشد تولید و در نتیجه رقابت نزدیک در بازار تاثیرهای بسیار زیادی در فروش برای شرکت‌ها ایجاد می‌کنند و منجر به بهتر دیده شدن محصول در میان مخاطبان خواهد شد.

شاید بتوان گفت هر اثر هنری که موضوع خاصی را برای مخاطب تبلیغ می‌کند فیلمبرداری صنعتی باشد، چنانچه بر سر این موضوع در بین هنرمندان و منتقدان هنری اختلاف‌ نظرهای گسترده‌ای وجود دارد . بسیاری از منتقدان هنری به دارا بودن تاریخچه فیلمبرداری به معنای عام عقیده دارند که باید مورد آن پژوهش قرار گیرد و این بدان دلیل است که فیلمبرداری صنعتی در اثر پیشرفت و تحول فیلمبرداری شکل گرفت و سپس بر اثر گذشت زمان به عنوان هنری نوپا و مستقل راه خود را در پیش گرفته است.

فیلمسازی صنعتی

 

می توان گفت که فیلمبرداری صنعتی باید دو ویژگی اصلی داشته باشد،

اول اینکه منطق تجسمی کالا، مورد نظر است که مبتنی بر حفظ فضایی گشاده در سطح تصویر و به کارگیری شکل های محکم و زنده نما با شکل هایی که زود دیده می شود و جلب توجه میکند و به سهولت هویتشان معلوم و معنی شان مفهوم گردد.

دوم کیفیت در فیلمبرداری اصولی و بازتاب هر آنچه محصول مورد نظر در اختیار مخاطب باید قرار دهد، می باشد .

وجوه هنری در آثار فیلمبرداری صنعتی با دیده شک و تردید دیگران ، ماهیت هنری این آثار را زیر سوال می برد. از آنجایی که فیلمبرداری صنعتی کاری است که عموما از طرف یک سفارش دهنده و برای محصولی خاص به هنرمندان فیلمساز ارجاع داده می شود ، باید کاملا اصولی و پله به پله و با نظارت درست کارگردان هنری و همچنین کارگردان صنعتی انجام شود. به ویژه هنگامی که این آثار با کارهایی که صرفاً هنری است و در آنها هنرمند برای بیان احساسات خود کاملا آزاد است مقایسه شود. می‌توان اذعان کرد که فیلمبرداری صنعتی یکی از شاخص ترین جنبه های فیلمبرداری به معنی عام آن است این گرایش از فیلمبرداری بیشترین وابستگی را به مخاطب و بیننده خود دارد چرا که باید نظر بینندگان را به خود جلب کند. پیام خود را به آنان منتقل کرده و در آخر رضایت بیننده و کارفرما را از تماشای اثر به خود جلب نماید و آنان را برای خرید کالا و خدمات ترغیب کند.

فیلمسازی صنعتی

 

فیلمبرداری صنعتی توسط افراشات

شما با ساخت یک فیلم تبلیغاتی بسته به نیاز خود در هر کدام از بازه های ۵ تا ١۵ و یا ١۵ تا ٣٠ دقیقه ای تجربه ای کاملا نو در کسب و کار را کشف خواهید نمود. هرگاه مصمم به ساخت یک فیلم تبلیغاتی برای کسب و کار خود شدید با ما تماس بگیرید و اطلاعات اولیه ای از آنچه در ذهن دارید را به کارشناسان ما منتقل نمایید. سپس ما با بررسی نظرات شما و امکان سنجی موارد مختلف و شرایط پروژه و با توجه به تجربه طولانی خود، پیشنهادی کامل و مکتوب شامل جزییات پروژه، زمان بندی، نحوه انجام و پیشنهادات قیمتی را برای شما ارسال می کنیم. در صورت تایید موارد ارائه شده و رسیدن به یک تفاهم مشترک پروژه کلید خورده و در اولین قدم اقدام به بازدید از محل و شروع نگارش سناریو می کنیم.

می توانید شرکت ، کارخانه ، مغازه ، محصولات ، خدمات و هر چیزی و هر جایی را که دوست دارید مشتریان و مخاطبان شما مشاهده نمایند ، در قالب یک فیلم تبلیغاتی تهیه نمایید . چنانچه گفت و گو و صحبتی با مخاطبان خود دارید ، می توانید آن را حین پخش کلیپ و زمانیکه بخش های مختلف در ویدیوی تبلیغاتی پخش می شود ، مطالب را توامان به سمع و نظر بینندگان برسانید تا توضیحات و نکات تکمیلی شما را همزمان با تماشای کلیپ بشنوند. یا اگر کلیپی را برای پخش در تلویزیون و تبلیغ در رسانه ملی مد نظر دارید ، این امکان فراهم است که همه مطالب مورد نظر را در کلیپ صنعتی تبلیغاتی اجرا کرد . حتی برای پخش از صدای ملی ، رادیو ، می توان صوت این کلیپ را با تعدیلات و تغییرات مناسب ، تهیه کرد .

 

 

 

تـــمـاس