متخصص فیلمبرداری و عکسبرداری صنعتی در ایران

عکسبرداری صنعتی (اهمیت-مزایا و چالش ها)

در عکسبرداری صنعتی، عکاس باید با در نظر گرفتن بهترین زاویه از محیط پروژه، نه صرفا بسیار نزدیک به تجهیزات و با کادر بندی مناسب بخش مهمی از فضای صنعتی و در عین حال با تلفیق نورهای طبیعی عکسهایی کارآمد و خلاقانه را برای مصارف صنعتی به تصویر بکشد.

استفاده از تجهیزات پیشرفته و ویرایش درست رنگ ها و نور ها در عکاسی صنعتی  بسیار ماهرانه و تاثیر گذار است. این عکسها معمولا در وب سایت، کاتالوگ و بیلبوردهای مستقر در محیط پالایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

۲,۲۶۸ بازدید

عکاسی و عکسبرداری صنعتی چیست؟

عکاسی در اکثر زبان‌های جهان فتوگرافی خوانده می‌شود که ترکیبی از دو کلمهٔ یونانی فتو به معنی نور و گرافی به معنی ثبت یا نگارش است. بنابراین، فتوگرافی به معنای ثبت کردن با نور است.عکاسی دارای سه جنبهٔ علمی، صنعتی و هنری است؛ به‌عنوان یک پدیدهٔ علمی متولد شد، به‌شکل یک صنعت گسترش یافت و به عنوان هنر تثبیت شد. عکاسی صنعتی به شاخه ای از عکاسی گفته می شود که وظیفه ان به نمایش گذاشتن دقیق و کامل و باکیفیت محصول یا پروداکت می باشد ،در این شاخه از عکاسی، عکاس با استفاده از تجهیزات مناسب و انتخاب نورهای دقیق و کامل تلاش می کند تا حد امکان تصوری با کیفیت و دقیق از کالا ثبت کند که در آن تمامی خصوصیات ظاهری کالا به نمایش گذارده شود .هدف از عکاسی صنعتی تنها معرفی کالا نیست بلکه تشویق و ترغیب مشتری به خرید و استفاده آن از محصول است. 

فیلمسازی صنعتی
عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی یعنی نوعی از عکاسی که انسان ، تفکر و اندیشه اش هیچ گونه دخل وتصرفی درآن ندارد یا اگر دارد این اندیشه و تفکر صرفا جهت سامان دادن به عکس براساس روش های آزموده شده است بدین منظورکه عکس به جهت تکنیک مشکلی نداشته باشد.عکسی که جهت،تبلیغ ویا فروش تولیدات یاکالائی باشد،عکاسی صنعتی- تبلیغاتی بحساب میاید.

سفارش دهندگان عکاسی صنعتی چه کسانی هستند؟

سفارش دهندگان این نوع عکاسی صاحبان صنایع و ارگان های دولتی ، صاحبان کسب و کار ، صاحبان کارنجات و واحدهای تولیدی ، ، بخش های اقتصادی و بازرگانی ، روابط عمومی ها و سازمان های تبلیغاتی وحتی گرافیست هاطراحان وب سایت ها و طراحان صنعتی وبسیاری دیگر می باشند.

اهمیت عکاسی صنعتی در اعتمادسازی!

 

عکاسی صنعتی نقش بسیار زیادی در جلب اعتماد خریداران و مشتری ها دارد زیرا وقتی آن ها می بینند که یک شرکت تمامی ابزارهای مورد استفاده در کارخانه اش را به نمایش می گذارد و هیچ ترسی از نشان دادن آن ها ندارد ، بیشتر ترغیب می شوند تا کالای مورد نظرشان را از آن کارخانه خریداری کنند.

تیزر صنعتی

 

مزایای استفاده از عکاسی صنعتی برای کسب و کارها

 

بالا بردن سطح کیفیت تصویر برند شما

بالا بردن سطح برتری برند شما

بالا بردن سطح آگاهی از برند

افزایش فروش و برگشت سرمایه

تیزر صنعتی

یکی از مهمترین موارد در عکسبرداری صنعتی،داشتن علم،تخصص،مهارت و تجربه است.بسیاری از پروژه هایی که به من محول میشه،پروژههایی هستند که قبلا انجام شدن و متاسفانه کارفرما از خروجی کار رضایت نداشته و مجددا به گروه افراشات واگذار شده.

علی حمزه
عکاسی پانوراما

در یک بیان ساده تر این تکنیک برای به تصویر کشیدن سرتاسری یک موضوع است، یعنی تمام آنچه که با دوربین ها نمی تواند ثبت شود و شما مجبور هستید تا در یک قاب مشخص آنها را محدود کنید. با تکنیک عکاسی پانوراما دیگر این محدودیت وجود نخواهد داشت.همانطور که ذکر شد، این تکنیک در عکاسی صنعتی نیز کاربردهای فراوانی دارد. برای بسیاری از عکس های این چنین ، و برای جا دادن حداکثر موضوع در یک قاب مجبوریم تا از آن بسیار فاصله بگیریم، و سپس به عکسبرداری مشغول شویم.

 

 

عکاسی هوایی

 

عکاسی هوایی یکی از زیر شاخه های عکاسی صنعتی است و از روش ها و تکنیک هایی است که توسط ان از نقاط مختلف زمین از ارتفاعات عکس برداری می شود. معمولا نیز این گونه عکس ها از هوا گرفته می شود و توسط وسایلی چون بالن و یا هواپیما صورت می پذیرد.امروزه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از تصاویر هوایی با استفاده از پرنده های بدون سرنشین(هلیکم-مولتی رتور-هلیشات) به راحتی امکانپذیر است.

در کارخانه های صنعتی ممکن است مسیر، چینش ابزار آلات صنعتی موجب شود که نتوانید به خوبی ابزار آلات، کارکنان و یا … را به نمایش بگذارید.همچنین پروژه هایی مانند راهسازی،نیروگاهها،معادن،پتروشیمی‌ها،اسکله‌ها و… با تصاویرهوایی میتوانند وسعت و عظمت پروژه خود را نشان دهند.

دسترسی سریع
تـــمـاس