متخصص فیلمبرداری و عکسبرداری صنعتی در ایران

فیلمسازی صنعتی ( Industrial filmmaking ) چیست و چرا به فیلم صنعتی نیاز داریم؟

فیلمسازی صنعتی

فیلمسازی صنعتی به فرآیند ساخت فیلم گفته می‌شود که با توجه به یک روایت، ایده یا سفارش اولیه، مستلزم طی کردن مراحل مجزایی از قبیل فیلم‌نامه‌نویسی، فیلم‌برداری، تدوین و اکران محصول نهایی به مخاطبان است. فیلم‌سازی به طور معمول نیازمند همکاری افراد زیادی است و از تکنولوژی‌ها و تکنیک‌های سینمایی متنوعی استفاده می‌کند که ممکن است از چند ماه تا چند سال به طول انجامد. فیلم‌سازی در گسترهٔ وسیعی از مسائل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی مناطق مختلف جهان نقش دارد.

خدمات فیلمسازی افراشات

فیلمسازی صنعتی ساخت نوعی فیلم مستند است که برای معرفی فعالیت های مختلف در واحد های صنعتی و کارخانجات همچنین برای ارائه در سمینار ها و کنفرانس ها، ارائه در نمایشگاه ها، ارائه به رده های بالاتر مدیریتی، نمایندگی ها و مشتری ها و پخش در شبکه های تلویزیونی ساخته میشود. این فیلم ها بیشتر حاوی محتوای فنی، آماری و اطلاعاتی هستند. فیلم صنعتی میتواند با مضمون های متفاوت ساخته شود.ساخت یک تیزر خوب از مهم ترین راه کار های شرکت ها و موسسات موفق است، یک تیزر اگر با در نظر گرفتن اصول و قواعد فیلمسازی صنعتی ساخته شده باشد و با شناخت کافی از مخاطبان همراه باشد بدون شک تاثیر بسزائی در پیشبرد مقاصد صاحب کالا و خدمات را دارد.

فیلم صنعتی هم شبیه به فیلم تبلیغاتی می باشد با این تفاوت که محل فیلمبرداری و یا ارائه محصولات در واحد های صنعتی یا محیط های صنعتی ساخته می شود. ارائه محتوای تحلیلی و آماری می تواند تیزر صنعتی را با تیزر تبلیغاتی نیز متمایز سازد. تجربه و تخصص در فیلمسازی صنعتی تبلیغاتی حرف اول را میزند. نیروی انسانی با تجربه و همچنین استفاده از یک سناریوی عالی می تواند برای جذب مخاطب بسیار مؤثر باشد. از کاربرد های فیلمهای صنعتی می توان به معرفی ابزارآلات صنعتی، محصولات، داده های آماری و فنی از خدمات یا حتی محیط صنعتی اشاره نمود.

به عبارت دیگر می توان گفت به جای این که این فیلم ها ، دارای ارزش هنری باشد دارای نکات مهم صنعتی هستند. شرکت هایی که کار تولید و فیلم سازی صنعتی را به عهده دارند به خوبی می دانند ، که این فیلم ها برای سرگرمی ساخته نمی شوند.

بنابراین لازم نیست از ایده های سرگرم کننده در ساخت آن ها استفاده نمود. این فیلم ها معمولا به سفارش یک شرکت و یا یک سازمان ساخته می شوند و باید بسته به اهدافی که شرکت دنبال می کند ساخته شود. تا براساس این فیلم بتوان اطلاعات مردم را راجع به شرکت و سازمان مربوطه بالا برد.

فیلمسازی صنعتی

 

  • اهداف ساخت فیلم صنعتی

۱– معرفی صنعت
۲- معرفی خدمات صنعتی
۳- معرفی محصولات صنعتی
۴- جذب مخاطبین خاص

تیزر صنعتی

چرا به فیلم صنعتی نیازمندیم؟

  • تاثیر بیشتر:

مطالعات نشان می دهد هر فریم تصویر معادل چند صد یا چندین هزار کلمه تاثیر گذار می باشد.از طرفی جایگزین قدرتمندی برای متون زمانبر ، حوصله بر و کم مخاطب است.

تیزر صنعتی

 

  • باور پذیری بیشتر:

تصاویر به منزله اسناد محکمی هستند که ادعاهای یک کمپانی در مورد کیفیت کالا و خدمات و مهارتها و امکانات را اثبات می کند.در فضایی که رقبای سرسخت به انتشار ادعاهای مختلف می پردازند قطعاً ارائه یک سند تصویری ، روش قانع کننده ای برای جلب نظر مشتری است.از طرفی هویت و شخصیت بصری ویژه ای برای یک برند ایجاد می کند و در کنار پیشبرد وتسریع فروش ، برندینگ کمپانیها را تسهیل و تسریع می نماید.برندهای بزرگ جهان همواره از فیلمهای صنعتی و تبلیغاتی برای برند سازی استفاده کرده و می کنند.در این میان رقابت دیگری نیز ایجاد می شود بین کیفیت و جذابیت هنری و فنی فیلمهای صنعتی و تبلیغاتی که این امر شرکتهای بزرگ را بر ان می دارد که سراغ کارگردانان قویتر رفته و از متخصصان و تجهیزات پیشرفته سینمایی بهره بگیرند.

فیلم صنعتی

 

  • صرفه جویی در زمان:

در عصر تجارت،زمانی کمپانی قوی از سایر رقبا پیشی میگیرد که از زمان موجود بیشترین بهره را حاصل کند . لذا با استفاده از فیلم می توان در کمترین زمان ممکن بیشترین حجم اطلاعات را به مخاطب ارائه نموده و بیشترین اثر بخشی را در تصمیم گیری برای خرید کالا یا خدمات را حاصل نمود.

تیزر صنعتی

 

  • سهولت در نشر و ارائه اطلاعات:

با افزایش کاربران اینترنت و گسترش و همه گیر شدن شبکه های اجتماعی و بازدید روز افزون سایتهای اینترنتی ، تبلیغات وارد فاز نوینی شده است که مبتنی بر جذابیت بصری است و نقش زیبایی شناسی هنری تصاویر پر رنگ شده است.تبلیغات دیجیتال روز به روز عرصه را برای تبلیغات سنتی تنگتر می کند و روشهای نوینی را پیش پای کمپانیها قرار می دهد.از ملزومات مهم این موج جدید تولید محتوای دیجیتالی نی باشد که در راس انها ساخت فیلم ، انیمیشن ، موشن گرافی و… که هر یک مزایای ویژه خود را داشته و مکمل یکدیگر هستند.از طرفی این محتوای سمعی بصری با سهولت و سرعت و زمان اندک به روشهای مقرون به صرفه از طریق ایمیل ، شبکه های اجتماعی ، سایت اینترنتی ، دیسک فشرده ، فلش مموریهای کوچک و ارزان به سمع و نظر مخاطبان رسیده و در سطح وسیعتری از طریق نمایشگاها ، سمینارها ، کنفرانسها ، نمایشگرهای شهری ، سینما … به مخاطبین مورد نظر اطلاعات لازم را ارائه نمود.

فیلمسازی صنعتی

 

  • جذابیت بیشتر محیطهای نمایشگاهی و سمینارها:

احتمالاً این تجربه را داشته اید که در حال قدم زدن در نمایشگاهی بوده اید و جذابیت صوتی ، نوری ، رنگی نمایشگر غرفه ای شما را به سمت آن کشیده و دقایقی خود را محو تماشای فیلمی مربوط به فعالیت ان شرکت یافته اید.

عکاسی صنعتی

  • پرزنت حضوری:

یکی از موثرترین کاربردهای فیلمهای صنعتی ، جایگزین آن به جای بازدیدهای زمانبر و هزینه بر مشتریان از محیطهای تولید واحدهای تولیدیست که در پاره ای موارد مشکلات بهداشتی و امنیتی نیز دارد.

فیلمسازی صنعتی

 

جهت مشاهده خدمات گروه افراشات کلیک کنید.

تـــمـاس